Algemeen
Onderscheiden
Bescherming
Buitenland
Gemeenschapsmerk
Onderzoeken
Merkbewaking
Collectieve merken



Recht in de praktijk: kazen
Maffe merken top 7
De 20 sterkste merken
De tien meest waardevolle merken
Remco Campert
HP de Tijd Máxima in Merken
NRC Máxima Merchandising
Pim Fortuyn als merk
Miljonair door achternaam als merk
Radio-interview Bolkestein/Geerlings
Vergelijkende reclame
Jamai gefeliciteerd!
Jamai en Dewi Merken Belangstelling
Grandcafé 'de Belastingdienst'
De stad als merk
Verkeers-merkborden
 

   Vergelijkende reclame

   
Het noemen van de merknaam van een concurrent in een reclamecampagne, zoals Quotenet doet in de hierboven afgebeelde advertentie, is dat toegestaan?
Enige tijd geleden was het antwoord op deze vraag zeker nee geweest. Sinds 2002 is er naar aanleiding van Europese regelgeving het een en ander veranderd omtrent het expliciet noemen van merknamen in reclamecampagnes.

Sterker nog, het is nu in principe toegestaan de merknaam van een concurrent te gebruiken. Dit kan en zal een grote verandering teweeg brengen in de manier van reclame maken. Nu het is toegestaan merknamen te gebruiken in reclamecampagnes zal er een nieuw soort reclame ontstaan. De Vergelijkende Reclame.

Kunnen we nu campagnes verwachten waarin iedereen elkaar maar met naam en toenaam zwart mag maken? Nee, zeker niet. Hoewel het is toegestaan de merknaam van de concurrent te gebruiken is deze praktijk wel aan voorwaarden verbonden.

Aangezien de regelgeving omtrent de vergelijkende reclame nieuw is, is het niet volledig duidelijk wat die voorwaarden moeten zijn. De vergelijking moet in ieder geval enigszins objectief zijn en noodzakelijk zijn voor een doeltreffende vergelijking….voor meerdere uitleg vatbaar dus.

Wel kunnen enkele voorwaarden worden aangehaald waaraan in ieder geval voldaan moet worden om rechtmatig te handelen; de vergelijking moet gebeuren op objectieve wijze en de vergelijking moet relevant en controleerbaar zijn en mag alleen plaatsvinden tussen concurrerende producten. Concreet kan men dan denken aan kenmerken als prijs, duurzaamheid of snelheid.

De specialisten van de Merkplaats geven u graag, net zoals bij QuoteNet, een helder en duidelijk advies over uw reclame!
   
Gerelateerd onderwerp op deze website:
Albert Heijn versus Kruidvat



merken | handelsnamen | domeinnamen | auteursrecht
Merkenbureau de Merkplaats | Herengracht 227, 1016 BG Amsterdam
tel +31 (0)20-330 66 10 | fax +31 (0)20-330 66 11 |
info@deMerkplaats.nl
Visie Historie Vraag en antwoord Jurisprudentie Portfolio Modellen Adres en info Octrooi Nieuws Domeinnamen Handelsnamen Merken Auteursrecht Rondleiding De Filmplaats Welkom